Pro správnou funkci webu je třeba mít zapnutý javascript

Zvládnete to sami?

Zdena a Jakub

Zdena a Jakub si spočítali, že se jim více vyplatí, když si vezmou hypotéku, než když budou nadále bydlet v nájmu. Podívali se na internet, na srovnávače hypoték, aby zjistili, které banky nabízí nejvýhodnější úvěry.

Navštívili nejen svou banku, ale také dvě jiné banky, aby zjistili, kde dostanou hypotéku s nejlepším úrokem. Hypotéku si vybrali na základě výše úrokové sazby. Protože důvěřují bance, ve které si právě sjednali hypotéku, uzavřou si k hypotečnímu úvěru také pojištění. K získání další slevy na úrocích si zřídili i kreditní kartu. Na první pohled se zdá, že získali velmi výhodnou hypotéku.

Půjčili si 2 000 000 Kč s úrokem 1,89 % p.a. fixovaným na 5 let. V tomto případě budou každý měsíc splácet 10 013 Kč po dobu 20 let.

O co se svou nezkušeností Zdena a Jakub připravili?

Nemají finanční rezervu na nenadálé výpadky příjmů

Musí více šetřit na každodenních výdajích

Odložili spoření na důchod

Až jejich děti půjdou studovat, změní se jim výše splátky a hrozí, že nebudou mít na splátky hypotéky

… s námi na tom budete lépe

Kateřina s Petrem

Jiná mladá rodina celou situaci řešila odlišným způsobem. Uvědomila si, že hypotékám tolik nerozumí a nechala si v této oblasti pomoci od odborníků ve svém oboru. Finanční poradce poskytl cenné rady, vše vysvětlil, pomohl jim s administrativou a s komunikací na katastrálním úřadu. Poradil jim také s nezbytným pojištěním domácnosti a s dalšími finančními záležitostmi, které mají zajistit, aby jejich rodina měla vždy dostatek financí.

Kateřina s Petrem uzavřeli hypotéku ve stejné výši jako Zdena a Jakub, kterou budou splácet o 10 let déle a s fixací úroků na 10 let. Mohlo by se zdát, že jim poradce doporučil na první pohled méně výhodnou hypotéku, opak je však pravdou!

Co Kateřina s Petrem díky radám finančního poradce získali?

Platí měsíčně o 2 407 Kč méně než Zdena s Jakubem a tuto částku s pomocí svého finančního poradce investují a spoří

Mají vyrovnaný rodinný rozpočet a budují finanční rezervu po celou dobu splácení hypotéky

Po splacení stejné hypotéky mají navíc na účtu naspořeno 2 229 581 Kč

Mají prostředky na nahodilé výdaje. A díky delší fixaci nemusí řešit výrazné změny splátek po celé období splácení hypotéky

Spočítejte si svou hypotéku

Výše hypotéky
Doba splácení (let)
let
Úroková sazba
%

Měsíční splátka

při úrokové sazbě % p. a.

-,-

Pokud chcete vědět, jak získat nejvýhodnější úrok na trhu, kontaktujte nás, my vám poradíme.